آکادمی مدرن اندیشان

آکادمی مدرن اندیشان جی

محتوای یتیم چیست؟

فهرست مطالب

محتوای یتیم چیست؟

فهرست مطالب

اگر می خواهید محتوای شما در گوگل رتبه بندی شود، باید از وجود آن محتوا اطلاع داشته باشد. این بدان معناست که شما (یا سایت دیگری) باید به این محتوا پیوند دهید یعنی در اصل باید در محتوا های مختلف لینک هایی برای ارتباط آن ها به یکدیگر قرار داشته باشد (دقیقاً به معنای کلمه لینک به معنی پیوند یا زنجیر). گوگل این پیوندها را دنبال می کند و هر پست یا صفحه ای را که از طریق پیوندهای موجود در فهرست پیدا می کند ذخیره می کند. بنابراین، متوجه خواهید شد که افزودن پیوندهای متنی به تمام محتوای خود مهم است. این ساده به نظر می رسد، اما اگر محتوای زیادی ایجاد و منتشر می کنید، ساختار پیوند شما ممکن است اولویت اصلی نباشد و برخی از مقالات شما هیچ لینکی دریافت نکنند. در ایم آموزش از آکادمی مدرن اندیشان جی، ما همه چیز را در مورد این محتوای یتیم توضیح خواهیم داد که: چیست، چرا برای سئو اهمیت دارد و چگونه آن را برطرف کنیم!

به چه محتوایی، یتیم گویند؟

محتوای یتیم محتوایی است که هیچ پیوندی از پست ها یا صفحات دیگر در همان وب سایت دریافت نمی کند. در نتیجه، یافتن این محتوا برای گوگل و بازدیدکنندگان سایت دشوار است. پست ها و صفحات به پیوندهای داخلی به آنها نیاز دارند تا در ساختار سایت قرار بگیرند و قابل یافتن باشند. توجه داشته باشید که “پیوند” در این مورد به معنای: پیوندهای متنی است. اگر محتوای دیگری از صفحه اصلی، نقشه سایت، یا صفحات دسته و برچسب به آن پیوند داده شده باشد، اما فاقد پیوندهای متنی باشد، همچنان محتوای یتیم محسوب می شود. دلیل این امر این است که پیوندهای متنی زمینه را برای کاربران و موتورهای جستجو فراهم می کند و بنابراین ارزش بیشتری را اضافه می کند.

چرا محتوای یتیم بر سئوی شما تأثیر می گذارد؟

برای رتبه بندی محتوای شما، گوگل بدیهی است که باید در مورد آن اطلاعات داشته باشد. موتورهای جستجو لینک ها را دنبال می کنند و تمام محتوایی را که در صفحات پیدا می کنند در فهرست خود ذخیره می کنند. محتوای یتیم دارای پیوندهای داخلی معنادار کمی از سایر صفحات یا پست‌ها به آن است. بنابراین، گوگل این نوع محتوا را نسبت به سایر محتوایی که لینک‌های زیادی به آن دارند، کمتر اهمیت می‌دهد. بنابراین، اگر مقاله ای برای شما مهم است، باید آن را برای گوگل (و بازدیدکنندگانتان) روشن کنید. مطمئن شوید که به آن مقاله خاص از سایر مطالب مرتبط پیوند داده شده است.

محتوای یتیم چگونه ایجاد می شود؟

اگر یک پست وبلاگ جدید بنویسید، آن را منتشر کنید و سپس آن را فراموش کنید، احتمالاً دیگر در پست ها و صفحات جدید خود به آن پیوند نخواهید داد. آیا این چیز بدی است؟ خوب، البته، این بستگی به پست وبلاگ دارد. اما اگر بخواهید مردم و گوگل این پست را پیدا کنند قطعا چیز بدی است. با پیوند ندادن به یک صفحه یا پست، اکثر افراد نمی توانند به آن دسترسی پیدا کنند و در نهایت با محتوای یتیم مواجه خواهید شد.

پیشگیری بهتر از درمان است

اگر می خواهید از یتیم شدن محتوای خود جلوگیری کنید، باید مطمئن شوید که به آن محتوا پیوند داده شده است. پیوند دادن به آن از مکان های دیگر در وب سایت شما به گوگل و مخاطبان شما کمک می کند تا به آن دسترسی پیدا کنند. پیوند دادن به آن از طریق مقالاتی که ترافیک زیادی در موتورهای جستجو ایجاد می کنند، دید این محتوا را حتی بیشتر می کند. اما باید حواستان به محتوایی باشد که می‌خواهید بیشتر به آن پیوند دهید، زیرا نمی‌توانید این کار را با تمام محتوای خود انجام دهید. علاوه بر این، همیشه مهم است که این پیوندهای داخلی مرتبط باشند و فقط همه چیز را به یکدیگر مرتبط نکنید. هر چند که ممکن است وسوسه انگیز باشد.

از کجا می توانم محتوای یتیم خود را پیدا کنم؟

خیلی راحت است، محتوایی از سایت شما که به دیگر محتواها لینک (پیوند) داخلی ندارد و از دیگر محتواها به آن لینکی (پیوندی) وجود ندارد، و یا از سایت خارجی به آن لینک نمیشود، دقیقاً نمونه بارز یک محتوای یتیم است.